Klárku

Výšivky > POMOC PRO: > Klárku

Klárka

čtyřletá veselá šikovná holčička, která bojuje se zákeřnou nemocí Spinální musculární atrofií - SMA II.typu.
Klárka

Na tuto nemoc zatím neexistuje lék. Nemoc postihuje příčně pruhované svaly, jenž postupně slábnou (atrofují) a je nemožné je nadále ovládat. Jsou to svaly, které umožňují člověku lézt, chodit, ovládat končetiny, držet hlavu, polykat i dýchat. Pro Klárku je těžké zvednout lžičku, malovat, každý sval v těle musí neustále procvičovat, aby zachovala jeho funkčnost. Vleže se neotočí sama na bok, na bříšku vůbec nedokáže být, hlavičku nezvedne, samostatně bez opory nesedí.

Klárka se pohybuje na dětském vozíčku, za pomoci členů rodiny svědomitě cvičí a roste v krásnou, společenskou a chytrou slečnu. O životě se spinální musculární atrofií říká Klárčina maminka: “Už s ní žijeme několik měsíců. Nestaly se z nás kamarádky, to ani nejde. Nemůžete mít rádi někoho, kdo vám bere dítě. Ale naučily jsme se spolu žít. Nic jí nedáme zadarmo.”

Klárka má v sobě nejen neuvěřitelnou sílu, ale i trpělivost a pokoru. Jakoby věděla, že je hodně věcí, které nikdy nepozná, které sama jako jiné, zdravé děti, nevyzkouší. Někdy se dívá, jakoby věděla mnohem víc, než my dospělí. Může z toho mrazit, může nám to ale i něco dát. Jen to musíme umět přijmout.

Více informací se dozvíte na www.klarcinblog.cz

Z každé prodané výšivky pošlu 49,- nebo 99,- Kč na účet O.s. Zrnka, pod VS patřícím Klárce.
 Účet je transparentní, takže pohyby na něm můžete sami sledovat. Pod každou výšivkou se bude zobrazovat, kolik jich už bylo prodáno.

Počet položek: 14položek na stránku: 1

Ovečka Klárka (49)

Cena: 118 Kč

Ovečka Klárka (99)

Cena: 170 Kč
  
Počet položek: 14položek na stránku: 1
0 ks, 0 Kč
Otevřít košík
Hledání
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Přihlásit
Zapoměli jste?
Registrovat